Pielgrzymka do WŁOCH
w Roku Jubileuszowym
Termin: 16 – 22.11.2025
PADWA – ASYŻ – WATYKAN – RZYM
|
1 dzień (niedziela 16.11.2025):
Zbiórka i wyjazd z miejscowości Roszki o godz. 12:30. Przejazd przez Polskę, Czechy do Austrii na nocleg. Po drodze obiadokolacja w restauracji. Nocleg w hotelu w Austrii (1).
2 dzień (poniedziałek 17.11.2025):Po śniadaniu dalszy przyjazd przez Austrię do Włoch. Popołudniu przyjazd do Padwy i Msza Sw. w Bazylice Św. Antoniego. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu nad Morzem Adriatyckim w okolicach Rimini. Obiadokolacja i nocleg (2).
3 dzień (wtorek 18.11.2025):Po śniadaniu przejazd do Asyżu – nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej z kapliczką Porcjunkula i celą śmierci św. Franciszka. Przejazd i nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka w Asyżu (Msza Św.). Spacer uliczkami średniowiecznego miasta do Bazyliki świętej Klary. Modlitwa przy grobie Błogosławionego Karola Acutisa w Kościele pw. Matki Bożej Większej. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja i nocleg (3).
4 dzień (środa 19.11.2025):Po śniadaniu przejazd na Watykan i udział w Audiencji z udziałem Ojca Świętego (w miarę możliwości) Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, przejście przez Święte Drzwi, nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II oraz papieża Benedykta XVI. Msza Św. w jednym z Kościołów i zwiedzanie Rzymu: Zamek Anioła, Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon – miejsca spoczynku królów włoskich oraz Rafaela. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg (4).
5 dzień (czwartek 20.11.2025):Po śniadaniu przejazd do RZYMU i Msza Św. w Bazylice św. Pawła za murami. Zwiedzanie centrum Rzymu: Plac Hiszpański z Fontanną Barcaccia i Fontanną di Trevi. Bazylika Matki Bożej Większej, Bazyliki Santa Maria degli Angeli (Matki Bożej Anielskiej). Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (5).
6 dzień (piątek 21.11.2025):Po śniadaniu przejazd do RZYMU i całodzienne zwiedzanie Rzymu: Plac Wenecki z Monumentalnym „Ołtarzem Ojczyzny”, Forum Trajana ze słynną kolumną, Kapitol- wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta, Forum Romanum - serce starożytnego miasta, Więzienie Mamertyńskie, Łuk Konstantyna oraz Koloseum, Ruiny starożytnych Świątyń. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana na Lateranie oraz święte Schody. O godz. 17:00 obiadokolacja w restauracji. Ok. godz. 19:30 wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Włochy.
7 dzień (sobota 22.11.2025):Dalszy przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Przyjazd na miejsce i zakończenie pielgrzymki w godzinach popołudniowych.
|
CENA ZAWIERA:
· Transport komfortowym autokarem
· Opieka pilota
· Rezerwacje Mszy Św. (codziennie będzie odprawiana Msza Św.)
· Ubezpieczenie NNW i KL
· Wyżywienie: 5 śniadań i 6 obiadokolacji
· Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach***, w pokojach dwu i trzy osobowych z łazienkami
· Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
CENA NIE ZAWERA:
· Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników miejscowych, słuchawki, wjazdy do miast, parkingi, taxy – 100eur/os. ( zbierane w autokarze przez pilota, nie podlega rozliczeniu)
· Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
UWAGA: Dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub ważny paszport
Witamy!
Kościół p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Roszkach – katolicki kościół parafialny znajdujący się w Roszkach w gminie Krotoszyn.
Parafia p.w. Niepokalanego Serca NMP została erygowana dekretem Metropolity Poznańskiego Ks.Arcybiskupa Jerzego Stroby z dnia 23 listopada 1979r. W życie wszedł on od I Niedzieli Adwentu czyli 2 grudnia 1979r. Świątynia pochodzi z 1985r. a inicjatorem jej powstania był ks. Józef Mizgalski (od 1 lutego 1980 proboszcz parafii w Roszkach). 6 grudnia 1986r. J.E.Ks.Pomocniczy Poznański Zdzisław Fortuniak poświęcił i pobłogosławił nowy Kościół. Została wtedy odprawiona w nim pierwsza Msza Święta koncelebrowana przez wszystkich kapłanów pochodzących z parafii i księży dekanalnych. W ołtarzu głównym umieszczony został obraz Niepokalanego Serca NMP, który przeniesiono ze starego drewnianego Kościółka. W skrzydłach bocznych znajdują się gabloty z wotami. Obraz przedstawia Maryję, stojącą bosymi stopami na tle gałęzi drzew. Jest ubrana w piękny biały płaszcz, a pod nim na jednym z boków sukni widać zawieszony różaniec. Maryja trzyma lekko uniesione ręce jakby oplatała i jednocześnie wskazywała na serce na jej piersiach.
Ołtarz boczny z prawej strony dedykowany jest Świętej Rodzinie otoczonej łaską Bożą z kopią Świętej Rodziny Kaliskiej. Ołtarz z lewej strony poświęcono Matce Boskiej Częstochowskiej, co ukazuje umieszczony tam wizerunek Pani Jasnogórskiej. W jej otoczeniu zawisły również obrazy Jezusa Miłosiernego, Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II.
Po prawej stronie wejścia do kościoła znajduje się zadaszona dzwonnica z cegły, która została wybudowana z ofiar parafian, gdy proboszczem był ks. Dariusz Bandosz i ofiarodawcą jednego dzwonu ku czci Św. Jana Pawła II. Drugim fundatorem dzwonu imieniem Św. Jana Ewangelisty był Zbigniew Nadstawski z Rodziną. Wszystkie te dzieła zostały poświęcone przez ks. Biskupa Stanisława Napierałę 13 grudnia 2008r. Z lewej strony wejścia do kościoła znajduje się pomnik papieża Jana Pawła II z inskrypcją o treści:„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali", którego fundatorem był ówczesny ks. proboszcz Dariusz Bandosz z dziećmi i młodzieżą parafii. Wspomniany już pomnik został odsłonięty i poświęcony przez ks. Biskupa Teofila Wilskiego 17 maja 2009r.
Przy kościele w 2014r. powstała kamienna grota Maryjna, wykonana przez parafianina pana Kusicielka. W 2021r. został wymieniony Krzyż przed Kościołem ufundowany przez pana Hieronima Witka z Rodziną, który został poświęcony przez obecnego proboszcza ks. Dariusza Płonkę.